Firemní logo

Nestačí požádat grafika, aby vám logo dodal „jako obrázek“. Existuje mnoho formátů obrázku a základní rozdíly mezi nimi musíte vědět. Každý typ formátu se totiž hodí na něco jiného a velmi záleží na tom, v jakém formátu vaše firemní logo obdržíte. Formáty obrázků můžeme rozdělit na dva základní druhy: vektorové a rastrové. Ujasněte si, k jakému účelu budete firemní logo používat. Poté požádejte vašeho grafika o doručení loga buď ve vektorové, nebo v rastrové grafice.

Kdy použít vektorový formát pro firemní logo?

Vektorové logo (nazývané také logo ve křivkách) si zachová v každém rozlišení stejně dobrou kvalitu. Pokud ho tisíckrát zvětšíte, zůstane stále ostré. Vektorové formáty navíc podporují průhledné pozadí. Vaše firemní logo proto můžete vložit třeba do videa či na web, a přitom nebude v tom „hnusném bílém čtverci“. Nespornou výhodou vektorových souborů je i menší velikost v porovnání s rastrovými soubory. Nejběžnější vektorové formáty jsou EPS, PDF, AI a SVG. Vektorový formát pro vaše firemní logo zvolte na: • materiály k tisku (vizitky, brožurky,…); • oblečení; • firemní štítky; web (pokud umíte programovat, jelikož nástroje na tvorbu webu - jako je WordPress nebo Squarespace – vektor formát nepodporují; • redesign loga (grafikovi se vektorové logo snadno upravuje).

Kdy použít rastrový formát loga?

Rastrové logo (též bitmapové logo) vám grafik dodá nejčastěji v jednom z těchto formátů: • JPG/JPEG – vaše firemní logo uloží v dobré kvalitě, ale s každým dalším redesignem kvalita loga klesá. Výhodou JPG je malá velikost, nevýhodou nemožnost zachovat průhledné pozadí (za logem vznikne bílý čtverec). Formát JPG se hodí pro fotografie, ale ne pro vaše logo; • PNG – zachová vaše firemní logo ve 100% kvalitě, a to i po opětovném ukládání: grafik může vaše logo stokrát redesignovat, a přitom zůstane stále ostré. Navíc PNG formát umí pracovat s průhledným pozadím. Pokud vám grafik nabízí dodání firemního loga v rastrové grafice, požádejte ho o formát PNG. Obdržet firemní logo v rastrové grafice je pohodlné. Na prohlížení rastrového loga – na rozdíl od vektorového loga - totiž nepotřebujete žádný speciální program. Firemní logo snadno otevřete v jakémkoliv prohlížeči obrázků. Rastrový formát pro vaše firemní logo zvolte na: • web či blog; • prezentaci; • grafické záhlaví (např. ve Wordu či Google dokumentech); • avatara a titulní obrázek na sociálních sítích; • online tržiště (Fler, Aukro,…); • obrázky (kde logo slouží jako vodoznak).

Celá kategorie Tvorba loga

Garance vrácení peněz

Není zakázka dodána tak, jak byla inzerována? Kvalita neodpovídá popisu nebo byla dodána pozdě? Peníze vám okamžitě vrátíme!

Bezpečí uživatelů

Veškeré zakázky poskytuje přímo Stovkomat.cz. Nám platíte, my garantujeme dodání zakázky. Vaše kontaktní a platební údaje jsou u nás v bezpečí.

Vždy na příjmu

Nevíte si rady, chcete se zeptat nebo si postěžovat? Napište nám přes kontaktní formulář. Odepíšeme do 24 hodin nebo dáme 50 Kč!

Hodnocení uživatelů

Marek Hnátek
Freelancer

„Stovkomat se díky zvýšení cenových hladin nabídek stal ideálním místem pro outsourcing služeb. Nakupuji zde pro klienty jak PR články na významných webech, tak grafiku nebo animovaná videa. Díky systému referencí nemusím zdlouhavě vybírat dodavatele a doufat, že bude spolehlivý.“

Tereza z Ostravy
Ráda a často nakupuji texty na míru.
Honza z Pyšel
mám tu nejvíce prodejů, takže já jsem spokojen :)
Jitka z Chomutova
Nakoupila jsem pár log. Výtečná kvalita!
Pavel z Prahy
Pro internetové služby je Stovkomat ideální.
Robert z Vrchlabí
9 z 10 nákupů ohodnotím na 5 hvězd...
Kryštof z Lužnice
Garance vrácení peněz je super. To chválím.

Přihlaš se k newsletteru

A získávej slevové akce, tipy ma joby a další zajímavé informace

© 2012 - 2019 všechna práva vyhrazena Stovkomat s.r.o.