Zaregistruj se dnes a získáš 50 Kč na svůj první nákup!

Překlady z němčiny do češtiny

Německy se mluví v sousedních státech a mnoho českých firem či podnikatelů má obchodní partnery z německy mluvících zemí. Není divu, že občas potřebujeme přeložit text či dokument z němčiny do češtiny. Přestože pro komunikaci s německými partnery je nezbytné němčinu alespoň na základní úrovni ovládat, pro překlad opravdu důležitých dokladů je nejlepším řešením svěřit překlad profesionálnímu překladateli.

Překlad z němčiny do češtiny. Přeložit sám, nebo svěřit profesionálovi?

Přesto že se možná německy domluvíte docela dobře, v některých případech to nestačí. Důležité právní nebo úřední dokumenty, smlouvy, ve kterých jde o nemalé částky peněz, to vše jsou případy, kdy záleží na významu každého jednotlivého slova. Překlad z němčiny do češtiny musí být v takových případech naprosto přesný a bezchybný. Jakýkoli posun významu, nebo chyba v překladu by se vám mohla krutě vymstít. V takových případech je profesionální překladatel z němčiny naprosto nezbytný.

Jak vybrat překladatele z němčiny do češtiny?

Záleží na tom, čeho se překládaný text týká. Pokud jde o odborný text nebo právní dokument, měl by překladatel nejen umět perfektně německy a mít zkušenosti s překládáním, ale měl by také ovládat alespoň částečně i obor, kterého se text týká. Ideální je, pokud má možnost překlad konzultovat s rodilým mluvčím.

Speciální překlady z němčiny do češtiny?

Občas je potřeba přeložit z němčiny texty a dokumenty staršího data, záznamy v matrikách, pozemkových knihách, či starých kronikách. Tyto německé texty bývají většinou napsány archaickými druhy písma, tzv. švabachem, nebo kurentem, které již dnes mnoho lidí neumí přečíst. Pro překlad takových starých listin z němčiny do češtiny si vyberte takového překladatele, který ovládá takzvanou paleografii, čtení starodávného písma.

Celá kategorie Překlad textu

Garance vrácení peněz

Není zakázka dodána tak, jak byla inzerována? Kvalita neodpovídá popisu nebo byla dodána pozdě? Peníze vám okamžitě vrátíme!

Bezpečí uživatelů

Veškeré zakázky poskytuje přímo Stovkomat.cz. Nám platíte, my garantujeme dodání zakázky. Vaše kontaktní a platební údaje jsou u nás v bezpečí.

Vždy na příjmu

Nevíte si rady, chcete se zeptat nebo si postěžovat? Napište nám přes kontaktní formulář. Odepíšeme do 24 hodin nebo dáme 50 Kč!

Hodnocení uživatelů

Marek Hnátek
Freelancer

„Stovkomat se díky zvýšení cenových hladin nabídek stal ideálním místem pro outsourcing služeb. Nakupuji zde pro klienty jak PR články na významných webech, tak grafiku nebo animovaná videa. Díky systému referencí nemusím zdlouhavě vybírat dodavatele a doufat, že bude spolehlivý.“

Pavel z Prahy
Pro internetové služby je Stovkomat ideální.
Veronika z Liberce
Oceňuji širokou nabídku služeb.
Honza z Pyšel
mám tu nejvíce prodejů, takže já jsem spokojen :)
Kryštof z Lužnice
Garance vrácení peněz je super. To chválím.
Jitka z Chomutova
Nakoupila jsem pár log. Výtečná kvalita!
Honza z Prahy
Získat kvalitní odkaz, logo nebo propagaci na sociálních sítích za cenu jednoho oběda?

Přihlaš se k newsletteru

A získávej slevové akce, tipy ma joby a další zajímavé informace

© 2012 - 2018 všechna práva vyhrazena Stovkomat s.r.o. | designed by webiz.cz